3 мнения за “Драмата на Европа – лекция на Димитър Мангуров”

  1. Този клип е над три часа и не всеки има възможност да го изгледа… Добре би било, който има възможност, в резюмиран вид – да запише и изложи основни моменти от тази лекция.

    Благодаря за споделеното! Заглавието е интересно…

  2. Какво ли има тука за разбиране, че да го гледаш три часа?! Човекът е изтърван, говори небивалици и сам си вярва.
    „Не е луд, който изяда двата зелника, ами оня, дето му ги дава.“
    Най-чудното е, че събира такава аудитория за „Срещата със Злото“. Тия хорица очевидно имат нужда някой (респ. някои) да им източва енергията.
    Днес впрочем духовната наркомания е много престижна и увлекателна – особено, когато се разиграва от такъв опитен и ерудиран Шоумен , който, уви, се взема на сериозно :))

  3. Щом като държавите, според лектора, нямат никакво бъдеще, а са изцяло инструмент на Злото – по каква логика неговият любимец Бойко Борисов да прави изключение, още повече като се знае, че е просто една „мутра“ и кукла на конци от стоящите зад него криминални кръгове? Дори само този очебиен факт говори до каква степен е заслепен от пристрастия и прокарва някакви абсурдни националистични идеи с десен уклон. И въобще целият му стил и подход за разобличение уж на Злото, всъщност го утвърждава и засилва неговия егрегор… Нима „Троичният Социален Организъм“, на който се позовава, не е само една утопия, лишена от всякаква правдоподобност и връзка с действителността? Къде го вижда този Организъм, в какви конкретни форми и проявления изобщо не става ясно в цялата тази мъгла…

Вашият коментар