Когато за пръв път опитах тези бонбони – останах приятно зарадван – шоколадов вкус, сладост и аромат на лешници. Чудесна комбинация 🙂
Продукти:
- накиснати лешници;
- фурми;
- сурово какао на прах.
Накиснете фурмите за малко в топла вода, избелете ги и махнете костилките.
Омесете всичко в една купа – лешниците, изчистените фурми и какаото.
За рецептата използваме сокоизстисквачка Oscar Neo DA-1000, като ползваме приставката без дупчици. С нейна помощ успяваме да смелим всичко, въпреки, че сместа е само от ядки, фурми и сурово какао на прах.
След като всичко е смляно на малки частички, го объркваме добре.
Оформяме топчета, които овалваме в какао, така още повече подчертаваме шоколадовия вкус.
Бонбоните са готови 🙂 Време е да ги споделим с близки и приятели 🙂
Калоян Гичев, 4 ноември 2013 г., София








Днес направих тези наистина вълшебни бонбони :-)! Разделих ги на три части – едната част покрих с какао, така както е в рецептата, втората част покрих с кокосови стърготини, а третата със смлени орехи. Трябва да призная, че бонбоните напълно заслужено се наричат „Вълшебство“ ♥ ♥ ♥!!! Благодаря Ви, Калоян, от цялото си сърце за рецептата.
Здравейте, Мария 🙂
Снимката е чудесна 🙂 Благодаря.
Много се радвам, че бонбоните са станали вълшебни 🙂
Благодаря за споделянето.
Хубав ден и радост 🙂